BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 13475346
*
nr 1347 5346
Bordslampfot
Keramik. Höjd: 24 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 september 2020
kl 19:22:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 12:22:41
1
100 kr
14/9 10:26:57
2
150 kr
14/9 10:36:14
3
200 kr
14/9 18:13:47
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39
-
6156 Fotogenlampa
+ 1 par lyktor, Karlskrona Lampfabrik, mässing. Hö..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26
*
Bordslampfot
nr 1347 5346
Bordslampfot
Keramik. Höjd: 24 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/9 12:22:41 | 1 | 100 kr |
14/9 10:26:57 | 2 | 150 kr |
14/9 10:36:14 | 3 | 200 kr |
14/9 18:13:47 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39 -
6156 Fotogenlampa
+ 1 par lyktor, Karlskrona Lampfabrik, mässing. Hö..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26